قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / مراسم فاتحه خبرنگاران شهید در رادیو تلویزیون ملی افغانستان برگزار گردید

مراسم فاتحه خبرنگاران شهید در رادیو تلویزیون ملی افغانستان برگزار گردید

کابل

۳ می/ ۱۳ ثور ۱۳۹۷

مراسم فاتحه ۱۱ ژورنالیست که  در حملات پی هم( کندهار، کابل و خوست)  شهید شدند، با اشتراک سران حکومت، خبرنگاران، خانواده های ژورنالیستان شهید و فعالان جامعه مدنی از سوی  فدراسیون ژورنالیستان و نهاد های رسانه ای امروز در تالار رادیو تلویزیون ملی برگزار گردید.

داکتر عبدالله، عبدالله رییس اجراییه حکومت ضمن تلیست به خانواده ای رسانه یی کشور گفت که با وجود وعده ها و تعهدات دولت، چنین حادثات رخ می دهد. وی همچنان افزود که تحقق آزادی بیان یکی از دست آورد های مردم افغانستان است که در این راستا قربانی های زیادی را داده است.

عبدالله، عبدالله با بیان این که روز جهانی مطبوعات در جهان با تقدیر کردن رسانه ها و خبرنگاران شان تجلیل می شود گفت که در افغانستان در این روز عزا داری خبرنگاران شهید برگزار شده است.

محمد رسول باوری وزیر اطلاعات و فرهنگ گفت تا حد امکان موجود در این وزارت به خانواده های شهدا کمک همکاری صورت خواهد گرفت. به گفته وی دشمنان برای از بین بردن مردم کشور از شیوه های متفاوت کار می گیرند و برای خنثی کردن این شیوه ها به روش های جدید و متفاوت نیاز است.

خانم شفیقه حبیبی رییس انجمن زنان ژورنالیست ضمن تسلیت به خانوادهای قربانیانی ۱۰ ثور گفت که هراس افگنان با چنین اقدامات شان فکر می کنند گلوی آزادی بیان را خفه می کنند ولی چنین نخواهد شد. خانم حبیبی در ضمن از کمیته مشترک رسانه ها حکومت خواست تا راه های به جلوگیری از چنین حملات را در آینده بگیرند.

اشرف رسولی به نمایندگی از خانواده های قربانیان خبرنگار ضمن سپاس گزاری برای برگزاری چنین مراسم بخاطر یاد بود از شهدای راه آزادی بیان کفت:” حکومت در تامین امنیت ناکام است و این عقده شخصی مه نه بلکه عقده جمعی است و با چنین بی کفایتی و ناکاری دولت فاصله میان حکومت و مردم در حال افزایش است، امنیت مهمتر از هر نیاز بشری است و هر فرد جامعه حق دارد تا در امنیت کامل زندگی کند”

وی همچنان افزود که  آزادی بیان حق اساسی هر شهروند و رسانه ها نیز این حق مردم را بی طرافانه و با شفافیت بازتاب می دهد که نباید این زبان گویای مردم بریده شود.

باری سلام خبرنگار به نمایندگی از ژورنالیستان کشور طی سخنانش در این مراسم گفت که هراس افگنان به هیچ یک اصل انسانیت پابند نیستند و همواره مردم عام، کودکان، زنان و خبرنگاران را به صورت هدفمند مورد حملات قرار می دهند.

وهمچنان در اخیر از خبرنگاران خواست تا ابزار دست دشمن قرار نگیرند و وظیفه اطلاع رسانی خود را به صورت بی طرفانه انجام دهند.

گزارش: بهشته ایوبی

مطلب پیشنهادی

بانوان خبرنگار جهت تهیۀ گزارش به ساحه نمی روند

فراه ۲ جنوری/ ۱۲ جدی ۱۳۹۷ به دلیل نا امنی، سنتی بودن جامعه، مشکلات اجتماعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *