قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبرهای خارجی / اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به جان باخته گان راه اطلاع رسانی امروز کابل که بانو محرم درانی (خبرنگار رادیو آزادی کابل) نیز مشمول کشته شده گان است

اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به جان باخته گان راه اطلاع رسانی امروز کابل که بانو محرم درانی (خبرنگار رادیو آزادی کابل) نیز مشمول کشته شده گان است

کابل

۳۰ اپریل/۱۰ ثور ۱۳۹۷

با تاسف فراوان امروز باز هم دشمنان آزادی و روشنگری دست به جنایت غیر انسانی زده و دردو حمله پیهم تعداد از خبرنگاران و کارمندان رسانه ای را شهید و مجروح ساختند که مشمول این کشته شده گان محرم درانی کارمند رادیو آزادی نیز می باشد.

محرم درانی که تازه ۲۰ روز نخست کاری خود را در رادیو آزادی سپری کرده بود، در حملات امروز شش درک در حال اجرای وظیفه اطلاع رسانی کشته شد. وی دو سال در رادیو سلام وطندار منحیث خبرنگار و گوینده برنامه های رادیویی بود .

این بانوی دانش آموز سال چهارم دانشکده ی شرعیات و کارمند رسانه ای در رادیو آزادی  با تمام آرزو ها و هدف های که داشت قربانی دهشت گری شد و جان نازنین خود را از دست داد.

إنا لله و إنا إلیه راجعون

هیت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان با وجود که از وقوع این رویداد سخت اندوه گین است، برای شهدا بهشت برین و برای مجروحین صحت عاجل وکامل استدعا میدارد.

خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان از وقوع این حادثه خیلی متاسف و متاثر گردیده، تاثرات عمیق خویش را ازطریق این اعلامیه با مسئولین و کارمندان رسانه و خانواده های قربانیان شریک میسازد.

گفتنی است که در این حملات ۹ خبرنگار و تصویربردار به شمول بانو درانی شهید و ۵ تن دیگر شان زخم برداشته اند و همچنان خبرنگار رادیو تلویزیون بی بی سی در خوست از طرف افراد ناشناس عصر این روز به شکل مرموز توسط افراد مسلح ناشناس به قتل رسید.

مطلب پیشنهادی

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به ترور ملاله میوند خبرنگار مرکز در ننگرهار

کابل ۱۰ دسمبر/ ۲۰ قوس ۱۳۹۹ با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که ملاله میوند، …