قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / کنفرانس هفته جهانی معارف در کابل برگزار گردید

کنفرانس هفته جهانی معارف در کابل برگزار گردید

کابل

۲۶ اپریل/ ۶ ثور ۱۳۹۷

کنفرانس هفته عملکرد جهانی جهت حمایت از معارف توسط کمپاین جهانی معارف به حمایت نهاد های ملی و بین المللی غرض آگاهی دهی به مردم و حکومت در رابطه به اهمیت تعلیم و تربیه به سبب دستیابی به اهداف انکشاف پایدار امروز در کابل برگزار گردید.

عبدالبشیر خالقی رییس بورد رهبری ایتلاف ملی معارف کشور طی سخنانش در این نشست گفت که کمپاین مذکور همه ساله در ۱۲۰ کشور جهان تا سال ۲۰۳۰ به هدف نظارت از کارکرد معارف کشور، ظرفیت سازی در این ساحه، زمینه سازی بهتر برای تعلیم و تربیه باکفیت و برگزاری روز های ملی در عرصه معارف برگزار می گردد.

سردار محمد رحیمی معین سواد آموزی وزارت معارف ضمن تاکید بر متحد شدن تمام نهاد های ملی برای بهتر ساختن کیفیت معارف کشور گفت:” جهت بلند بردن سطح تعلیمی و تربیتی برنامه های طولانی مدت از قبیل نصب انترنت در مکاتب کشور روی دست داریم.”

وی همچنان افزود که شعار سال ۱۳۹۷ در عرصه معارف کشور، مشارکت شهروندان و حساب دهی از عملکرد ها در عرصه معارف است. که به گفته وی مردم باید در مسایل حساب پرسی از مسوولین در این عرصه ها خود را دخیل نمایند.

میا گل وثیق نماینده رییس جمهور کشور گفت که سطح کیفیت معارف بنابر دلایل همچو ناامنی، امتیازات کم برای معلمین و اختصاص بودجۀ ناچیز برای معارف کشور نتوانسته رشد نماید.

وی همچنان افزود که سه و نیم میلیون کودک در افغانستان از حق تعلیم و تربیه محروم اند.

گزارش : بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

به ادامه کمپاین های مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در پیوند به گفتگوی های روند صلح

بیش از ۱۰  تن از مسوولان رسانه ها با امضا در بیانیه مطبوعاتی مرکز حمایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *