قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / نشر پژوهش مبنی بر حضور زنان خبرنگار در رسانه های کشور

نشر پژوهش مبنی بر حضور زنان خبرنگار در رسانه های کشور


کابل
۲۹ عقرب/ ۲۰ نوامبر
کنفرانس مطبوعاتی جهت نشر گزارش و یافته های مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان و سازمان گزارشگران بدون مرز، مبنی بر شمار فعالان رسانه یی زن و وضعیت زنان ژورنالیست امروز در کابل دایر گردید.
در این کنفرانس خانم سیما سمر رییس کمیسیون حقوق بشر ضمن تاکید بر این که آزادی بیان و رسانه ها نقش مهم را در پیاده نمودن حقوق بشری بازی می نمایند گفت که در آزادی بیان باید از تبعیض استفاده نگردد.
وی همچنان علاوه نمود که نیازمندی بالا بردن ظرفیت های خبرنگاران ضروری میباشد و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ ضمن اعلام حمایت از مرکز خبرنگاران زن به این باور است که خبرنگاران زن با دشواری های جدی روبرو نیستند.
رضا معیینی مسوول بخش افغانستان و ایران در سازمان گزارشگران بدون مرز ضمن ابراز نگرانی از چالشها به خصوص آزار جنسی علیه خبرنگاران زن گفت که بیشتر بانوان خبرنگراراز حقوق بنیادی شان محروم اند و از حکومت افغانستان و مالکان رسانه ها می خواهد تا عاملان خشونت ها در برابر خبرنگاران را مجازات کند.
خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز از خبرنگاران زن در افغانستان گفت که این گزارش یافته های از ۷۴ رسانهٔ سراسری و محلی در ۲۳ ولایت افغانستان میباشد.
وی نشر این گزارش را یک فراخوان عنوان کرده، گفت که جهت تکمیل این فراخوان باید حکومت بخصوص وزارت اطلاعات و فرهنگ، و مالکان رسانه ها باید همکاری همه جانبه نمایند.
وی همچنان از چالش های فرا روی خبرنگاران زن بخصوص در ولایات کشور ابراز نگرانی کرده افزود که تبعیض و تعصب علیه خبرنگاران زن در رسانه باید از بین برده شود و همچنان باید علیه آزار و ازیت آنها در نهاد های رسانه یی مبارزه گردد.

گزارشگر: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

بانوان خبرنگار جهت تهیۀ گزارش به ساحه نمی روند

فراه ۲ جنوری/ ۱۲ جدی ۱۳۹۷ به دلیل نا امنی، سنتی بودن جامعه، مشکلات اجتماعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *