قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه /  اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

7 نومبر 2017 مطابق 16 عقرب 1396

کابل  ، افغانستان

هیت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، حمله تروریستی بالای رادیو تلویزیون شمشاد در کابل را به شدید ترین الفااظ تقبیح نموده  و این گونه حملات را جنایات بشری می خواند.

فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ابراز تسلیت به تلویزیون شمشاد و خانواده محافظ که در این رویداد شهید شده  و تاثرات عمیق خود را بخاطر زخمی شدن کارمندان این رسانه ابراز نموده و از دربار خداوند متعال برای آنان شفای عاجل تمنا دارد.

وی میگوید: ” حمله بالای رسانه ها حمله به آزادی بیان بوده اما  تروریستان مطمین باشند که این حملات غیر انسانی و غیر اسلامی نمیتواند صدای رسای رسانه ها را خاموش سازد.”

حمله حوالی ساعت 11 قبل از ظهر امروز” سه شنبه” زمانی رخ داد که دو تن ازانتحارکنندگان داخل ساختمان  این رسانه شده انتحار کننده اول بعد از درگیری  با محافظ این رسانه ، وی را  شهید نموده  بعد راه را باز ساخته  و با فرد دوم انتخار کننده که با بم های دستی مجهز بود داخل محوطه تلویزیون شمشاد گردیده و به حملا ت خویش ادامه میدهند.

گفته میشود در جریان این حملات که بیش از سه ساعت طول کشید یک تن از محافظین این رسانه شهید و بیش از 20 تن دیگر بشمول  چند خانم زخم برداشتند که وضعیت چند تن از این مجروحین وخیم میباشد.

انتحار کننده گان بعد از سه ساعت درگیری با مداخله نیرو های امنیتی  و قطعه خاص از پا در آمدند.

رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست ،از دولت افغانستان بخصوص ارگان های کشفی و استخباراتی  میخواهد تا جلو همچو حملات را قبل از وقوع حادثه در هماهنگی  با وزارت های داخله  و دفاع  بگیرند و در تامین امنیت و مصونیت خبرنگاران اقدام جدی نمایند.

این در حالیست که در ماه می سال جاری موتر عامل کارمندان موبی گروپ نیز مورد حمله تروریستی قرار گرفته و در این رویداد 7 تن از کارکنان تخنیکی این شبکه کشته و حدود 30 تن از افراد ملکی مجروح گردیدند.

باعرض  احترام

هیت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به ترور ملاله میوند خبرنگار مرکز در ننگرهار

کابل ۱۰ دسمبر/ ۲۰ قوس ۱۳۹۹ با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که ملاله میوند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *