قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

کابل ، غزنی

2 اکتوبر2017 مطابق 10 میزا ن 1396

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، چند روز قبل گزارشی را مبنی بر آزار و اذیت خبرنگاران زن و رفتار تبعیض آمیز مدیران رسانه ها با آنان  که باعث کاهش و حتی ترک وظیفه عده از بانوان خبرنگار در ولایت غزنی گردیده است بدست نشر سپرد و از این معضل ابراز نگرانی شدید نمود.

بعد از انتشار این گزارش نماینده این مرکز خانم خدیجه اشرفی در غزنی توانست با گروپ از خبرنگار زن که شمار اندک شان عملاً مورد تهدید  نیز قرار گرفته اند نشستی را ترتیب و روی حل این مشکل به شکل جدی بحث نمایند.

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست بعد از تماس با نهاد های حامی و مقامات حکومتی در این ولایت زمینه نشست بانوان خبرنگار را با رهبری نماینده مرکز در غزنی، با مقام ولایت و رییس اطلاعات فرهنگ فراهم نموده و خبرنگاران توانستند که مشکلات فراروی کار و حضور خویش را با این مقامات در جریان بگذارند.

هیت رهبری مرکز حمایت از ژورنالیستان زن از حمایت و همکاری مقام ولایت و ریاست اطلاعات و فرهنگ غزنی در رابطه به حمایت و تعهد آنان در قبال حضور و کار بانوان خبرنگار زن استقبال و قدر دانی نموده و از ادارات متذکره توقع دارد تا خبرنگاران را در راستای ارایه معلومات و زمینه سازی جهت پوشش گزارشات تحقیقی همکاری همه جانبه نماید.

عبدالکریم متین والی این ولایت به خبرنگاران زن طی این نشست ضمن تاکید بر همکاری و رسیدگی به مشکلات آنان افزوده است:” همه ارگانهای محلی غزنی و من در تمامی امور حامی و همکار شما هستم، ارګانهای امنیتی مکلف تامین امنیت تمام خبرنگارن هستند”.

هم چنان محمد بشیر رییس اطلاعات و فرهنگ این ولایت نیز وعده همکاری با خبرنګاران زن را داده وافزودکه  به تمامی رسانه ها مکتوب خواهند فرستاد تا با خبرنګاران زن هیچگونه تبیعض صورت نگیرد.

این مرکز هم چنان از نهاد های امنیتی ولایت متذکره میخواهد تا جهت حفظ مصوونیت و سلامت جان خبرنگاران نیز متعهد و همکار باشند تا بانوان خبرنگار بتوانند بدون ترس و حراس به کار حرفه یی خود بپردازند.

فریده نیکزاد رییس این مرکز، در پهلوی وضعیت بد امنتیتی از همچو چالش های روز افزون فرا روی زنان ژورنالیست و کارمندان رسانه یی  شدیدا ابراز نگرانی نموده می افزاید که این گونه برخورد های تبعیض آمیز و تهدید ها باعث میشود تا حضور زنان خبرنگار کاهش و در عدم موجودیت آنان مسایل متعدد مربوط به زنان و حقوق بشر به مدت ها از پوشش باز واز چشم پنهان بماند.

هم چنان رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست ،از مدیران و مسولان رسانه ها میخواهد تا طبق قانون رسانه های همگانی و موازین اخلاقی ژورنالیزم  برخورد حرفه یی در محیط کاری را در نظر گرفته و در این زمینه با همه ژورنالیستان یکسان برخورد نموده و زنان را وسیله قرار ندهند.

باعرض  احترام

هیت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

 

 

مطلب پیشنهادی

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به ترور ملاله میوند خبرنگار مرکز در ننگرهار

کابل ۱۰ دسمبر/ ۲۰ قوس ۱۳۹۹ با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که ملاله میوند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *