قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / اعلامیه

اعلامیه

 

اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

31  می 2017

کابل ، افغانستان

هیت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، حمله تروریستی  امروز که  هدف آن تاهنوز مشخص نشده،اما باعث کشته و مجروح شدن حدود 500 تن از افراد ملکی  گردیده است جداً و به شدید ترین لحن تقبیح نموده و آنرا جنایت بشری و قتل کارمندان و افراد ملکی میداند.

این انفجار که گفته میشود مواد منفجره قوی در تانکر جاسازی شده بود حوالی ساعت 8:30 دقیقه صبح روز چهارشنبه در مقابل دفتر مرکزی دفترمرکزی شرکت مخابراتی روشن، درسرک عمومی وزیراکبرخان وچهار راهی زنبق درغرب سفارت انگلیستان رخ داده است.

نظربه معلومات ابتدایی در حمله امروز کابل 2 کارمند رسانه یی “بی بی سی و   موبی گروپ” به شهادت رسیده اند هم چنان 4 خبرنگار وهمکار رسانه های  بی بی سی ، 3 کارمند رسانه یی  تلویزیون 1 و یک کارمند رادیو تلویزیون ملی زخمی شده اند.

رهبری مرکز حمایت از زنان ژوزنالیست یک بار دیگر، بخاطر این حادثه المناک وشهادت  2 کارمند رسانه  و مجروح شدن 14 تن دیگر از کارمندان رسانه یی خیلی متاسف و متاثر گردیده، تاثرات عمیق خویش را ازطریق این اعلامیه با مسئولین و کارمندان رسانه و خانواده های قربانیان شریک میسازد.

به نقل از وزارت صحت عامه  ونهاد های امنیتی، اکثریت قربانیان این حادثه  افراد ملکی دفاتر،شرکتها و شهروندانی هستند که ازمسیر مزدحم سرک عمومی وزیراکبرخان وسرکهای فرعی چهارراهی زنبق عبور میکردند.

فریده نیکزاد رییس این مرکز، ازوضعیت بد امنتیتی و قربانی های روز افزون خبرنگاران و کارمندان رسانه یی دراین گونه حملات جنگی و تروریستی شدیدا ابراز نگرانی نموده وحمله بر کارمندان ملکی وغیرنظامی را جنایت ضد بشری میداند و در حقیقت حمله بالای شرکت های مخابراتی را صدمه بزرگ بر ارتباطات جمعی میخواند.

رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست ،از حکومت بخصوص نهاد های امنتیی و دفاعی کشور میخواهد تا در تامین امنیت و حفظ تاسیسات عامه جدی اقدام نموده و هر چه عاجل عامیلن این جنایت بشری را شناسایی و به دادگاه بکشاند.

این مرکز برای تمام شهدا جنت فردوس برای بازماندگان صبر جمیل و برای مجروحین شفای عاجل از بارگاه ایزد لایزال خواهان است.

این در حالیست که  تقریبا 2 هفته قبل این جنایتکاران و آدم کشان بالای دفتر ولایتی رادیو تلویزیون ملی ننگرهار نیز حمله مسلحانه نموده که منجر به کشته شدن 4 تن و مجروح شدن 18 تن از افراد ملکی بشمول کارمندان تلویزیون گردید.

باعرض  احترام

هیت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

optional file name

مطلب پیشنهادی

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به ترور ملاله میوند خبرنگار مرکز در ننگرهار

کابل ۱۰ دسمبر/ ۲۰ قوس ۱۳۹۹ با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که ملاله میوند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *